A weboldalad megfelelő működéséhez elengedhetetlen egy jó tárhely szolgáltató. Nem érdemes pont ezen spórolni, mert sokszor az olcsóbb megoldás lesz a drágább megoldás.
Sok ügyfelem már rendelkezik tárhellyel mire szerződést kötünk és nem mindig átgondolt a döntés, sokkal inkább az ár a mérvadó a választásnál. Vagy a tárhely mérete kicsi, vagy az erőforrások nem megfelelőek, vagy nincs cPanel admin felület.
A tárhelyszolgáltatás minősége mindenre hatással van, így jól meg kell gondolni, hogy melyik szolgáltatótól rendeled meg!
Az ügyfeleim révén már sok tárhely szolgáltatót megismertem és az esetek többségében pozitív tapasztalataim vannak, de van olyan szolgáltató is, akit egyáltalán nem ajánlok (nevet nem fogok írni).
Összeírtam segítségül a legfontosabb szempontokat, amikre mindenképp figyelj oda, mielőtt kiválasztod a megfelelő szolgáltatót és tárhely csomagot.
1. A tárhely mérete
A tárhely díja nagyban függ attól, hogy mekkora a honlap. Egy kis weboldal esetén elég egy 500-3000 MB közötti tárhely, viszont egy webshophoz legalább 5000 MB méretű tárhelyben kell gondolkozni. Fontos, hogy lehessen bővíteni bármikor a tárhely méretét, hiszen ki tudja hol tart majd vállalkozásod pár év múlva!
A tárhely éves díja 6-30 ezer forint között mozog.
2. Tartalmazza a csomag az SSL tanúsítványt?
Ha van a weboldalnak SSL tanúsítványa, akkor az oldalon megadott adatok (kapcsolati adatok, személyes adatok, webshopos vásárlásnál bankkártya adatok) titkosításra kerülnek, a webhelyen keresztülmenő adatforgalom privát, a weboldal felkeresése biztonságos.
Ma már a legtöbb tárhely szolgáltató csomagajánlatában szerepel az SSL tanúsítvány, azonban van olyan szolgáltató is, aki plusz díjat kér el a telepítéséért. Utóbbi esetben ez évente fizetendő költség a domain név és a tárhelycsomag mellett, éves díja átlagosan 8-10 ezer forint.
3. Tudsz létrehozni aldomaineket (valami.domainneved.hu)?
Induláskor valószínűleg nem lesz szükséged aldomainekre, de idővel, ahogy bővül vállalkozásod, szükséged lehet egy, vagy több aloldalra, például egy landoló oldalra időszakos kampányokhoz, de az is lehet, hogy webshopot szeretnél nyitni.
4. Készül biztonsági mentés?
Nem árt utánanézni, hogy mikor és milyen biztonsági mentések készülnek majd a honlapról. A legjobb, ha napi mentés készül és visszamenőleg pár hétig megőrzik.
(Emellett te magad is jó, ha gondoskodsz rendszeres biztonsági mentésről.)
5. Van szerver oldali gyorsítótárazás?
A honlapok sebessége az egyik legfontosabb tényező. A WordPress weboldalak sebességét bővítményekkel is lehet növelni. Azonban minél több a honlapodon a bővítmény, annál nagyobb biztonsági rést jelentenek és csodákra amúgy sem képesek. Egy jó tárhely a sebességnövelést bővítmények nélkül is meg tudja oldani úgy, hogy a tárhelyen helyezi el a gyorsításhoz szükséges eszközöket, nem pedig a honlapodat terheli.
6. Rendelkezik cPanellel?
A cPanel egy felhasználóbarát kezelőfelület, mely alkalmazása vizuális segítség a tárhely kezeléséhez, programozási ismeretek nélkül is könnyen kezelhető és átlátható. Mindenképpen nézd meg, hogy van-e a tárhelyhez cPanel (a legtöbb helyen van). Ezen keresztül a legfontosabb funkciókat te magad is tudod állítani (de csak azt állítsd el, amihez értesz).
7. Milyen az email szolgáltatás?
Profizmusról árulkodik, ha az email címed végződése megegyezik a domainneveddel. Nézd meg, hogy tárhely csomagodhoz jár-e email cím és ha igen, akkor mennyi. Azokat a csomagokat, ahol korlátozva van az email címek száma, kerüld el. Sosem lehet tudni, hogy mikor lesz szükség különféle email címek létrehozására. Fontos az is, hogy van-e email küldési limit, mivel elég nagy gondba kerülhetsz, ha azt eléred és nem tudsz emailt küldeni.
+1 Van ügyfélszolgálat?
Ha bármilyen probléma adódik, akkor nagyon fontos, hogy rövid időn belül rendelkezésedre álljanak és teljeskörű segítséget nyújtsanak neked. Érdemes megnézni, hogy milyen csatornákon keresztül lehet elérni őket és van-e 24/7 ügyfélszolgálatuk, hiszen szombaton is elszállhat a weboldalad, nem csak hétköznapokon.
A legjobb megoldás az az, ha a webfejlesztő kiválasztása után keresel tárhelyszolgáltatót, mert aki fejleszti el is tudja mondani, hogy mire van szükséged. Ajánlani is tud már jól bevált szolgáltatót, aki az ő általa fejlesztett weboldalakhoz a leginkább alkalmas feltételeket biztosítja.
Én minden esetben kiválasztom a számodra legmegfelelőbb szolgáltatót és csomagot, szívesen segítséget nyújtok az ügyintézésben is.
Akiket jó szívvel ajánlok:
Kérés, kérdés esetén vedd fel velem a kapcsolatot ezen az űrlapon keresztül.